Bieg „TROPEM WILCZYM”- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Historia biegu:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i osiągnął zasięg ogólnopolski.

W tym roku szkolnym do X już edycji biegu „Tropem Wilczym” przyłączyła się również nasza szkoła.

Bieg zorganizowany był na dystansie 1963 m, a trasa prowadziła wokół Małego Jezioraka. W imprezie zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego wzięło udział 127 chętnych uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i dzięki wsparciu Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika otrzymali pamiątkowe medale. Na zwycięzców czekały dodatkowo puchary i medale oraz nagrody rzeczowe.

Oto zwycięzcy:

Kategoria klasy IV –V

I m Jakub Kozłowski kl. V C

II m Mateusz Szypnik kl. V C

III m Szymon Krupski kl. V C

Kategoria klasy VI –VIII

I m Robert Połeć kl. VII D

II m Kacper Kosiński kl. VII D

III m Aureliusz Szymaniak kl. VIII B

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w biegu. Już teraz zapraszamy do kolejnej, przyszłorocznej edycji biegu.

AW

Poprzedni artykułMateusz – pasjonat postcrossingu
Następny artykułPróbne egzaminy w „ Jedynce”