#SolidarnizUkrainą

Społeczność Jedynki  przesyła obywatelom Ukrainy wyrazy wsparcia i solidarności. Uczniowie Jedynki są  po stronie mieszkańców Ukrainy i dołożą wszelkich starań, aby wspierać ich w każdy możliwy sposób. Co dziś możemy zrobić dla Ukrainy?

Organizujemy na terenie naszej szkoły zbiórkę darów potrzebnych dla dzieci z Ukrainy:

• Dla dzieci: kredki, kolorowanki, bloki, plastelinę,
  • Dla najmłodszych: butelki, mleko w proszku, smoczki, kocyki, środki do pielęgnacji, ubranka
  • Środki higieny osobistej: pampersy, pieluchomajtki, podpaski, mydło, płyny do higieny intymnej, szampony, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne,

Potrzebne jest naprawdę wszystko! Zbiórka trwa do 04.03.2022 r.

PRZYGOTOWANE PACZKI PRZEKAŻEMY DO PUNKTU ZBIÓRKI DLA UKRAINY.

WASZA POMOC JEST NAPRAWDĘ WAŻNA!

Utworzono  również centralny punkt zbiórki dla Ukrainy w Centrum Aktywności przy ul. Wiejskiej w Iławie.

Prosimy o przekazywanie potrzebnych rzeczy:

• środki medyczne: tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, bandaże, środki odkażające,
  • artykuły żywnościowe suche i z długimi terminami przydatności: makarony, kasze, ryż, konserwy, przetwory w puszkach, woda o poj. 0,5l,
  • baterie , latarki czołówki z bateriami,
  • taśmy budowlane, pakunkowe,
  • kartony, worki, torby do pakowania

Okażmy naszą solidarność z potrzebującymi i zademonstrujmy przy okazji w ten sposób nasz sprzeciw wobec tej wojny. Liczy się każda pomoc i każdy wyraz wsparcia dla narodu walczącego z najeźdźcą.

Na Faceboooku została także utworzona grupa Iława dla Ukrainy, gdzie znajdują się na bieżąco aktualizowane sprawy w kwestii pomocy. Zachęcamy do dołączenia.

Dziękuję za zaangażowanie w tę szczytną akcję.

Opiekun wolontariuszy Wioletta Karwat oraz wolontariusze Jedynki

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika

Beata Niksa-Żubertowska

/ET/