TROPEM WILCZYM-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w X Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

BIEG – 01 MARCA 2022r. godz. 8.30.
Trasa- 1963 m (wokół Małego Jezioraka)

Zapisy do dnia 25 lutego do godziny 12.00. u Aurelii Waruszewskiej – koordynatora biegu.

/ET/

Poprzedni artykuł,,Coś z … niczego”
Następny artykułOgromny sukces naszej uczennicy!