Święto Szkoły 2022

Uczniowie Jedynki spotykali się dzisiaj stacjonarnie i online na święcie naszej szkoły, która nosi imię Mikołaja Kopernika.

klasa VIIIa z wychowawczynią mgr Elżbietą Kozłowską

6 grudnia obchodziliśmy imieniny naszego patrona. Natomiast dziś świętujemy 549 rocznicę jego urodzin. Mikołaj Kopernik – któż nie zna nazwiska tego wielkiego polskiego uczonego? Od 77 lat patronuje on naszej szkole, stając się wzorem do naśladowania dla jej uczniów i absolwentów.

Jesteśmy dumni, że to właśnie ten wybitny człowiek od wielu lat  jest Patronem naszej Szkoły. Z tej okazji uczniowie Zofia Kowalewska z kl. VIIa, Kaja Lemanowicz z kl. Vb, Mateusz Hetnar-Wójcicki z kl. Va i Max Zieliński z kl. VIId przybliżyli społeczności Jedynki postać bohatera dzisiejszego święta.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu naszej szkoły przez szkolny chór i złożenia kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Uczeń Jakub Kowalkowski z kl. Va wraz z panią mgr Magdaleną Kawalą wykonali utwór muzyczny.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły, Beata Niksa-Żubertowska, która zaprezentowała uczniom kilka ciekawostek z życia Mikołaja Kopernika oraz zachęciła uczniów, by czerpać z Kopernika inspirację do bycia sobą, bycia osobą wszechstronną i ponadczasową.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali:

• Alex Zieliński z kl. VII d, którego przygotowała mgr Bożena Paczkowska, wyrecytował wiersz pt. „Kopernik” Władysława Broniewskiego
  • uczniowie szkolnego koła tanecznego wykonali taniec do piosenki ,,Nie bój się chcieć” – uczniów przygotowała mgr Anna Radomska
  • rodzice razem ze swoimi dziećmi przygotowali pokazy fascynujących doświadczeń
  • opowieści naszego Astronoma pt. ,,Dzieci Pana Astronoma” zaprezentował teatrzyk pod opieką mgr Teresy Bagniuk
  • uczniowie pod opieką mgr Natalii Rakoczy zaśpiewali piosenkę ,,Misja wśród gwiazd”
  • pokaz mody kosmicznej zaprezentowali uczniowie, których przygotowały mgr Ewelina Sagan i mgr Sabina Potocka
  • chór pod opieką mgr Magdaleny Kawali wykonał utwór ,,Księżyc raz odwiedził staw”
  • uczennica klasy IIId, Maja Wach pod opieką mgr Doroty Żuchowskiej i uczeń IIIe pod opieką mgr Aleksandry Konicz podsumowali wierszami dzisiejszą uroczystość

Kordynatorzy uroczystości: mgr Ewelina Sagan, mgr Marcin Michalski

Dekoracje: mgr Teresa Bagniuk, mgr Agnieszka Prass

Dziękujemy panu Arturowi Kijewskiemu za nagranie uroczystości.

klasa Vc z wychowawczynią mgr Agnieszką Prass

SP1, Agnieszka Prass

Poprzedni artykułWalentynki
Następny artykułNagrody za konkursy szkolne i środowiskowe