Udział uczniów Vc w Konferencji Asów Internetu

Uczniowie klasy Vc wzięli udział w Konferencji Asów Internetu.

Asy Internetu to program skierowany do szkół podstawowych w całym kraju. Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci.

Podczas konferencji online uczniowie wzięli udział w 2 lekcjach: “Rośnij w siłę” oraz “Trenuj zmysły – bądź uważny”.

Lekcja “Rośnij w siłę” miała na celu uświadomienie uczniom, że każdy ma w sobie moc. Uczniowie dowiedzieli się, co zrobić, aby swoją siłę rozwijać oraz w jaki sposób dbać o swoje wewnętrzne supermoce w szkole, w domu i w internecie.

Uczniowie zaprezentowali swoje supermoce, wymyślali motta, które pomogą innym w trudnych sytuacjach.

Wyszukiwali też w Internecie złotych myśli, które dotyczą siły i mogą być dla nich drogowskazem.

Podczas lekcji “Trenuj zmysły – bądź uważny” uczniowie przenieśli się do krainy uważności, by nauczyć się być uważnym w życiu i w sieci.

Uczniowie określali swoje uczucia i opowiadali o sytuacjach, w których ich samopoczucie się zmienia. Trenowali również ważność i przygotowywali listę zadań, które służą rozwijaniu uważności.

To były ciekawe lekcje, podczas których uczniowie dowiedzieli się, że mają różne supermoce i jak ważne jest bezpieczeństwo w Internecie.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułPowrót do nauki stacjonarnej od 21.02.2022 r.
Następny artykułWalentynki