Listopad w świetlicy

W listopadzie dużo się działo. Były dni pełne zadumy oraz powagi. Dni na poznanie wielu ważnych zasad oraz reguł. Dni bardzo miłe, bo bajkowe i pluszakowe. Dnie pełne smaków i kolorów.

Po dniach poświęconych na wspomnienia i upamiętnienie naszych bliskich zmarłych rozpoczęliśmy tydzień od tematu „Grunt to dobre wychowanie” – zasady dobrego wychowania, zachowanie w szkole i na korytarzu. Dbanie o porządek w domu i w otoczeniu, kultura osobista, słowa, zachowanie przy stole. Dzieci stworzyły plakat „Drzewa dobrych manier”. W tym kulturalnym tonie wskoczyliśmy do Dnia Postaci z Bajek. Z radością opowiadaliśmy o swoich ulubionych bohaterach z bajek. Urządziliśmy również seanse bajkowe. Nasi natchnieni wychowankowie napisali nawet sami bajkę. A w Dniu Myszki Miki wykonały z papierowych talerzyków postacie tej kreskówki.

W Dniu Zdrowego Śniadania dowiedzieliśmy się, że śniadanie daje moc! Jest bowiem najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia dostarczającym nawet 30% energii na cały dzień. Kolejne dni poświęciliśmy na przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości. Na uroczystym apelu nasi mali obywatele dumnie odśpiewali Hymn Polski.

Na naszych zajęciach uczyliśmy się także tolerancji – „Inny nie znaczy gorszy”. Wykonany wspólnie plakat „Wyspa tolerancji” wisi w sali i codziennie przypomina dzieciom o tych zasadach. W Dniu Życzliwości w naszej świetlicy panował bardzo miły i życzliwy nastrój. Życzymy sobie żeby taki dzień trwał przez cały rok.

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Ziemniaka, gdzie robiliśmy stempelki z ziemniaków; Dzień Buraka wykonywaliśmy malowidła burakiem ćwikłowym. Dzieci skosztowały buraka w różnych odsłonach.

Następnym ważnym tematem jaki omawialiśmy to – Prawa Dziecka. W Dniu Kredki zrobiło się bardzo kolorowo. A podczas zabaw i wróżb andrzejkowych było dużo uśmiechów.

I tak upłynęły nam listopadowe dni.

Nasze działania możecie obejrzeć tutaj: kliknij tutaj

Monika Witkowska-Gałkus

Poprzedni artykułSukces Krystiana