Świąteczne drzwi

Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny wzięła udział w zabawie polegającej na dekorowaniu drzwi. W ten sposób uczciliśmy imieniny św. Mikołaja, którego imię nosił patron naszej szkoły. Na korytarzu szkolnym w czasie przerw rozbrzmiała świąteczna muzyka, przy której wesoło tańczono i śpiewano. Większość drzwi do klas w prezencie dla św. Mikołaja, a także i naszego patrona nabrało odświętnego charakteru. Piękne choinki, renifery, gwiazdy i inne ozdoby bożonarodzeniowe sprawiły, że zrobiło się kolorowo i magicznie.

Uczniowie i nauczyciele założyli tego dnia czerwone czapki Mikołaja, a członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami świątecznymi rozdawali słodycze. Wszyscy wspaniale się bawili, podziwiali pięknie udekorowane drzwi, robili sobie zdjęcia pod pomnikiem Kopernika ubranym w świąteczną czapkę.

Całą akcję koordynował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań Rosemary Wiśniewski i Małgorzaty Kłodawskiej.

M. Podgórska

Poprzedni artykułŚwiąteczne kartki