,,Lekcje z Temidą”

W dniu 02.12.2021 r. uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży ,,Lekcje z Temidą”. Warsztaty zostały zorganizowane w formie online.

Lekcje z Temidą to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowane są i umacniane postawy proobywatelskie, szacunek do prawa, zaufanie do organów wymiaru sprawiedliwości. Prowadzący zajęcia to adwokaci, radcy prawni, a także doktorzy nauk prawnych. Prowadzenie lekcji przez osoby na co dzień związane z tworzeniem i stosowaniem prawa stanowi gwarancję profesjonalnego i ciekawego przeprowadzenia zajęć. Uświadamiając uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników zwiększamy bezpieczeństwo w szkołach.

Uczniowie Czerwonej Szkoły w obecnym roku szkolnym już po raz kolejny byli odbiorcami zajęć ,,Lekcji z Temidą”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. To również ciekawa forma zajęć z doradztwa zawodowego promująca zawody prawnicze.

BN-Ż

Poprzedni artykułImprezy andrzejkowe u najmłodszych uczniów.
Następny artykuł,,Jedynka dla Afryki”