Pamiętamy o Powstańcach warszawskich – BohaterON w naszej szkole

Uczniowie klasy Vc wzięli udział w lekcji wychowawczej na temat historii Polski XX wieku – BohaterON, czyli pamiętamy o Powstańcach!

BohaterON w Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach pięciu edycji kampanii uczniowie Jedynki wysłali do Powstańców warszawskich setki kartek i listów z życzeniami. 

Dzieci na zajęciach poznały historię przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki. Posłuchały o tym, że nawet w najtrudniejszych chwilach pojawiał się promyk nadziei i poczucie, że warto było narażać życie, aby przenieść listy, które dawały nadzieję i dostarczały radości w świecie opanowanym przez zło. Uczniowie przygotowali też kartki z życzeniami dla Powstańców, które zostały wysłane do fundacji i przekazane bohaterom.