II OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

We wtorek 23 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, po dwuletniej przerwie, odbył się II OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Do rozgrywek i walki o puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta Iławy oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie stanęło 40 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia PZSzach – Feliks Stachowicz. Rozegrano 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w trzech kategoriach: młodsi juniorzy – klasy I-III, juniorzy – klasy IV-VI i starsi juniorzy – klasy VII-VIII. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dziewczętom i chłopcom.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali goście: Starosta Powiatu Iławskiego – Marek Polański Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie Beata Niksa-Żubertowska.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale i drobne upominki.

Oto szczegółowa klasyfikacja wszystkich nagrodzonych:

KATEGORIEI miejsceII miejsceIII miejsce
Juniorzy młodsi klasy I-IIIdziewczętaZięba Paulina SP ZŁOTOWOKostyk Rozalia SP 1 IŁAWAFafińska Zofia SP 5 IŁAWA
chłopcyŻuralski Aleksander SP 5 IŁAWAMatyka Marcel SP1 IŁAWAMarszelewski Miłosz SP ZŁOTOWO
Juniorzy klasy IV-VIdziewczętaBolewska Wiktoria SP 1 IŁAWAWiśniewska Olga SP ZŁOTOWOKarczewska Zuzanna SP 5 IŁAWA
chłopcySzwarc Filip SP TUSZEWOJeziorski Dawid SP 4 IŁAWAFalkowski Franciszek SP 5 IŁAWA
Juniorzy starsi klasy VII-VIIIdziewczętaJanuszewska Katarzyna SP 1 IŁAWAGewers Amelia SP 1 IŁAWAŚliwińska Aleksandra SP 5 IŁAWA
chłopcySzwarc Cyprian SP TUSZEWOLicznerski Szymon SP TUSZEWOCherek Łukasz SP 4 IŁAWA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Darczyńcom za sponsorowanie organizacji turnieju: Sklep ABC i Usługi Transportowe M.M.Przeworscy, Optima. Sklep z art. chemicznymi, papierniczymi i BHP oraz PEN ARTYKUŁY BIUROWE Paweł Hładyszewski – Sklep Firmowy, który udziela uczniom naszej szkoly 10% rabatu na wszystkie artykuły. Bufet, w drożdżówki oraz wodę zaopatrzył nas, tradycyjnie już, Szymon Dzik – właściciel Tawerny Kaper. ICK drukowało baner, plakaty i dyplomy. Szkolne zawody szachowe w powiecie iławskim stanowią okazję do spotkania młodych szachistów oraz stanowią dla nich dodatkową zachętę do dalszego zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Do zobaczenia za rok!

/SP1 Iława Teresa Bagniuk/