Gdzie mieszkają i śpią jeże?

Tego uczniowie klasy 2a dowiedzieli się, realizując projekt Uniwersytetu Dzieci. Przygotowali trzy domki dla jeży i wyruszyli w okolice szkoły, by domki ustawić oraz zamaskować liśćmi i zaprosić do nich na zimę te małe zwierzątka. Nasypali dla zachęty trochę karmy z nadzieją, że przezimują tam jeże. Odwiedzili także panią dyrektor Aleksandrę Skubij, która okazała się miłośniczką jeży i pokazała w swoim ogrodzie domek, który wcześniej przygotowała kolczastym przyjaciołom. Znalazł tam miejsce także jeden z naszych domków. Na pożegnanie, obdarowani słodkościami, postanowiliśmy wrócić wiosną, by sprawdzić, czy w domkach zamieszkały jeże i koniecznie za radą pani Dyrektor postawić miseczki z wodą.

Iława, 08.11.2021 r.

Teresa Bagniuk