Kim zostanę w przyszłości?

Celem preorientacji zawodowej w klasie 2c jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy oraz rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji.

28 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy 2c przygotowali prezentację dotyczącą wymarzonego zawodu który chcieliby wykonywać w przyszłości. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Wśród prezentowanych zawodów nie zabrakło: rolnika, sprzedawcy, astronauty, youtubera, pisarki, malarki, tancerki weterynarza, policjanta i cukiernika.

Zwieńczeniem całego dnia była wizyta p. Piotra Huka który w mundurze przyszedł opowiedzieć jak wygląda zawód żołnierza. Okazało się, że nasz Gość nie tylko jest żołnierzem, ale również strażakiem. Uczniowie z zapartym tchem słuchali Pana Piotra i zadawali wiele pytań na temat zawodów wykonywanych przez naszego Gościa.

Ewelina Sagan

Poprzedni artykułZ wizytą w Bullerbyn