Natan z Vc – człowiek wielu talentów

„Iława nie chce oddać Pucharu Trenerów” – tak brzmiał tytuł artykułu po zwycięstwie Natana Dziedziaka ucznia Jedynki w regatach Kinder Joy of moving Pucharze Trenerów w klasie Optimist w Gdyni.

Ten piękny  puchar zdobyty w lipcu na najbardziej prestiżowych zawodach stoi teraz na honorowym miejscu w gabinecie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie i będzie tam przynajmniej do czerwca – tak zdecydował wraz z rodzicami Natan Dziedziak uczeń klasy V C. Jest to najcenniejsze trofeum naszego ucznia, ale nie jedyne.

Kiedy uczniowie odpoczywają od zmagań szkolnych i wyjeżdżają na wakacje, to dla żeglarzy jest to pełnia sezonu startowego. Prawie każdy wakacyjny weekend wiąże się z wyjazdami na różnego rodzaju zawody. 

W Złocieńcu podczas Mistrzostw Polski w kategorii do lat 11 zajął V miejsce, ale tym sezonie Natan stanął  na podium jeszcze wiele razy, zdobywając:

– srebrny medal w kat. do lat 11 w największej imprezie żeglarskiej sezonu Lotos Nord Cup Gdańsk

– brązowy medal podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Olsztyn Nauticus  

– srebrny medal w zawodach o Puchar Lata Olsztyn

 – złoty medal w zawodach o Puchar Burmistrza Zalewa

Puchar Trenerów

Podczas rozmowy z tatą dowiedzieliśmy się, że Natan swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczął w wieku 6 lat. Sukcesy sportowe zawdzięcza swojemu zaangażowaniu w pracę na treningach, trenerom  – Katarzynie Grabkowskiej i Michałowi Maśkiewiczowi – nieocenionym fachowcom i pedagogom, którzy rozbudzili w nim żeglarską pasję oraz rodzinie, która mocno go wspiera i motywuje. 

Podziękowania rodziców skierowane również były do dyrekcji i nauczycieli SP1 za starania, aby zajęcia wf-u w minionym, niezwykle trudnym roku, bo w czasach izolacji domowej, mogły odbywać się w formie stacjonarnej – jak najczęściej i jak najaktywniej. 

„Kto wie, może właśnie takie dodatkowe przygotowanie pomogło Natanowi wyprzedzić konkurencję i sięgać po najwyższe laury” – dodał tata Natana, Michał Dziedziak.

Warto również wspomnieć, że Natan pięknie rysuje ołówkiem – wykonał m. in. portret pani Dyrektor Aleksandry Skubij na tle budynku szkoły. Jest też uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie i gra na klarnecie.

Po prostu – człowiek wielu talentów.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Aurelia Waruszewska