Jesteśmy szkołą z Pozytywną Uwagą

Mijający rok szkolny dla wielu uczniów był trudnym czasem. Dzięki akcji Pozytywna Uwaga, wychowawcy klas I-III i klas IV-VIII pamiętali, że pochwała ma magiczną moc.  Dzieci zrozumiały, że uwaga nie musi być tylko negatywna. Przez cały rok szkolny w dzienniku elektronicznym pojawiały się pozytywne uwagi, ale staraliśmy się również codziennie częstować dobrym słowem, by każdy dzień w szkole był dla nas wyjątkowy. W klasach pojawiły się schowki dobrych myśli, mapy mocy klasy, magiczne słoiki, zostały zorganizowane tygodnie życzliwości. Dużo rozmawialiśmy o wzajemnym szacunku, docenianiu drugiej osoby i o poczuciu własnej wartości. Pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy uczniów Jedynki.

Z racji tego, że dorośli też lubią pochwały, otrzymaliśmy także wiele pozytywnych słów od rodziców uczniów klas starszych oraz od naszych uczniów. 

Nasi uczniowie również napisali o nas wiele miłych słów.

Dziękujemy za udział w projekcie klasom I-III oraz klasie IV c i VI d.

Koordynatorki projektu: Aleksandra Konicz i Agnieszka Prass