Hubert Pankowski laureatem ogólnopolskiego konkursu

W czerwcu zakończyły się 3-etapowe zmagania uczestników ogólnopolskich konkursów humanistycznych. Finał konkursu, tak jak w roku poprzednim, ze względu na pandemię odbył się online. 

W niewielkiej grupie uczniów z całej Polski, którzy doskonale radzą sobie z zawiłościami ortograficznymi języka polskiego znalazł się nasz uczeń z klasy IV c, którego opiekunem była pani Agnieszka Prass. W Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym “Z poprawną ortografią na co dzień” Hubert Pankowski zdobył tytuł Laureata III. miejsca. Hubert nie tylko wykazał się dociekliwością w poznawaniu zasad ortograficznych języka polskiego, ale pokazał także inne swoje zainteresowania. 

W konkursie Ligi Ochrony Przyrody dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem MÓJ LAS XXXIV edycja 2020/2021 w kategoria Piętra lasu i ich mieszkańcy zdobył II miejsce, I miejsce w wiedzowym XXV Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej „Eucharystia Źródłem Radości”. Otrzymał wyróżnienie w szkolnym konkursie literackim o pióro Dyrektora Szkoły „Wiosenne przebudzenie”. Brał także udział w innych szkolnych i pozaszkolnych konkursach.

Prywatnie Hubert jest studentem Uniwersytetu Dzieci w Olsztynie oraz pasjonatem astronomii i chemii. Lubi sport, czytać książki oraz mistrza Yodę 🙂