Wysokie miejsca uczniów „Jedynki” w ogólnopolskim konkursie „Mój las”

W listopadzie 2020 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody ogłosili XXXIV edycję – 2020 / 2021 Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS”.  Konkurs miał na celu na celu: poszerzanie wiedzy przyrodniczo – ekologiczno – leśnej, promowanie walorów przyrodniczo – turystycznych polskich lasów oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Tematy konkursu ustalone w XXXIV edycji 2020/2021 dla każdej kategorii wiekowej dotyczącej szkół podstawowych:
1. kategoria I   (kl. I-III): Jestem opiekunem lasu – w formie plakatu w formacie max. A3;
2. kategoria II  (kl. IV-V): Piętra lasu i ich mieszkańcy;
3. kategoria III  (kl.VI-VIII): Rola wody w lesie.

W kategorii II i III wymagana była część opisowa – do 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu. Część opisowa mogła być uzupełniona fotografiami, rysunkami, szkicami itp.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dotarła do nas radosna informacja, że troje uczniów „Jedynki” zostało wyróżnionych i otrzymało nagrody rzeczowe:

II Kategoria wiekowa „Piętra lasu i ich mieszkańcy”:

1. Hubert Pankowski SP nr 1  w Iławie, opiekun Wioletta Karwat- II miejsce
  1. Wiktoria Bolewska – SP nr 1  w Iławie, opiekun Wioletta Karwat – III miejsce

III Kategoria wiekowa „Rola wody w lesie”:

Wyróżnienie :

Natalia Gapska – SP nr 1  w Iławie, opiekun Wioletta Karwat.

W czwartek, 24 czerwca pani Kinga Sulej, sp. służby leśnej oraz Przemysław Pierunek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława wręczyli w gabinecie dyrektora szkoły wyróżnionym i nagrodzonym uczniom upominki i pogratulowali opiekunowi, pani Wioletcie Karwat.

Gratulujemy!

/SP1/