Uczeń „Jedynki” weźmie udział w Mistrzostwach Europy

    Uczniowie naszej szkoły finiszują już w końcówce  roku szkolnego, tymczasem Oskar Wielczyk, uczeń klasy VIIc, będzie dopiero rozpoczynał wyścig i walczył w najbliższych dniach o Mistrzostwo Europy w żeglarstwie w klasie Optymist w El Pto de Sta Maria, Cadiz  w Hiszpanii.

 Jak sam twierdzi, nasz sportowiec woli startować w regatach  na morzu, niż na zawodach rozgrywanych na  jeziorach.

Zakwalifikowanie się do szóstki najlepszych zawodników z Polski, żeby znaleźć się w Kadrze Narodowej,  kosztowało Oskara wiele pracy nie tylko na treningach. Sukces  wiąże się z wieloma wyjazdami na różnego rodzaju regaty oraz obozy sportowe. Wiele dni w roku nasz młody żeglarz spędza poza domem, jednak nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu wysokiej średniej ocen na koniec roku szkolnego oraz wzorowego zachowania. Oskar na początku trenował w grupie pana Michała Maśkiewicza, obecnie pracuje pod okiem pana Marka Karbowskiego.

Za zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Europy Oskar otrzymał  List Gratulacyjny od Burmistrza Miasta Iława, który wręczyła mu w gabinecie dyrektor szkoły – Aleksandra Skubij, życząc dalszych sukcesów. Oskar opowiedział o swoim sukcesie w obecności mamy oraz wicedyrektorek szkoły: Beaty Niksy – Żubertowskiej oraz Aurelii Waruszewskiej.

Wszyscy trzymamy kciuki i dmuchamy mocno w żagle, żeby łódka szybko płynęła, a fala wyniosła Oskara wprost na podium. Powodzenia!

A.W