Klasy VIII po spotkaniu z nauczycielami w auli bawiły się na okolicznościowym „Pikniku absolwentów Kopernika”

Pandemia i związane z nią obostrzenia zmieniły również szkolną rzeczywistość w wielu obszarach. Zaplanowany bal pożegnalny klas VIII nie mógł się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego. Dlatego, aby dać ósmoklasistom możliwość wspólnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów, z którymi już niedługo się rozstaną, rodzice wraz z wychowawcami zorganizowali „Piknik absolwentów Kopernika” – 11 czerwca na świeżym powietrzu, w urokliwym miejscu „Zielony Zakątek” w Iławie.

Klasa VII b z wychowawczynią Elżbietą Kowalską

Najpierw jednak, w samo południe, ósmoklasiści spotkali się z dyrekcją i nauczycielami na uroczystej części oficjalnej w szkolnej auli.

Wiele ciepłych i wzruszających słów skierowały do uczniów  dyrektor szkoły Aleksandra Skubij oraz pani Aneta Nastaj, przedstawicielka rodziców.

Aleksandra Skubij – dyrektor szkoły

Drodzy Uczniowie! – mówiła Aleksandra Skubij, dyrektor szkoły. – Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu nowych doświadczeń i przeżyć, gorszych i lepszych chwil, osobistych sukcesów, czasem porażek. Nie zaskoczę Was zapewne stwierdzeniem, że właśnie takie jest dojrzałe życie, do którego Wam coraz bliżej… Uważam, że pandemia spowodowała, że zbyt szybko zbliżyliście się do dorosłego życia. Rocznikiem jeszcze nieletni, ale emocjonalnie niejednokrotnie przewyższający doświadczeniem życiowym swoich rówieśników sprzed kilku lat. Niejedna i niejeden z Was w ostatnich miesiącach musieliście stawić czoła niełatwym życiowym problemom.

W minionym roku częściej spotykaliśmy się przy ekranie komputerów niż w osobistym kontakcie. Towarzyszyło nam wszystkim wiele wahań, wątpliwości i tak naprawdę dużo stresu. Nikomu nie było łatwo: ani uczniom, ani nauczycielom, stres przeżywali Wasi rodzice. Niepewność towarzyszyła pracownikom niepedagogicznym szkoły. To Was dotyczyła grudniowa decyzja MEiN o zmianie wymagań egzaminacyjnych, to Wy pisaliście egzamin w innym niż zwykle terminie -w maju. To Wy również mieliście zorganizowane dwa egzaminy próbne. Dziś spotykamy się razem w uroczystym nastroju w chwili, która pozwala nam zatrzymać się na moment i pomyśleć czym dla każdego z nas był miniony rok szkolny.

Gratuluję Wam wszystkim!!! A szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli każdy, nawet niewielki sukces. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Na nagrody i gratulacje przyjdzie jeszcze czas 23 i 25 czerwca, a dziś po południu spotykacie się na wspólnej zabawie. Będziecie razem, bo każde takie spotkanie pozwala nadrobić miniony czas samotności i izolacji.

Pamiętajcie jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia Was z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. A zatem proszę, bądźcie dziś rozważni i ostrożni!

– Ubolewamy nad tym, że nie możemy spotkać się razem na tradycyjnym balu i bawić się wspólnie w rytm tanecznych hitów.

Mimo, że do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze 2 tygodnie, my, już dziś chcemy się Wam pokłonić, zwłaszcza za trudy nauczania zdalnego – to słowa uczniów, które poprzedziły wystąpienie ich przedstawicielki Poli Nastaj.

Pola Nastaj – uczennica kl. VIII A

…Dziękujemy za te dwa spędzone wspólnie lata, za poświęcony czas i wytrwałość, Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Za zaangażowanie w trudnym okresie pandemii… Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem…- mówiła w imieniu ósmoklasistów Pola

Prowadząca uroczystość Natalia Gapska przypomniała:

Niespełna 2 lata temu wchodziliśmy do społeczności „Jedynki” w rytm kroków popularnego tańca – belgijki.

Natalia Gapska – uczennica kl. VIII B, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Ósmoklasiści spięli te dwa lata swoistą klamrą i zatańczyli powtórnie „belgijkę”, a w radosnej atmosferze do tańca dołączali również nauczyciele.

Na pikniku rodzice postarali się, aby młodzieży nie zabrakło smakołyków na pięknie udekorowanych stołach i atrakcji w postaci fotobudki. Piknik przebiegał w wesołej atmosferze, przy pięknej pogodzie. Były gry i zabawy ruchowe, wspólne tańce, rozmowy i żarty na hamakach zawieszonych w cieniu drzew i zarośli.

Klasa VIII a z wychowawczynią Justyną Wasilewską

Czuć już było powiew wakacji i każdemu żal było się rozstawać, gdy kończył się piękny czerwcowy wieczór.

Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego 25 czerwca.

Poprzedni artykułWypatrujemy wakacji
Następny artykułKino sferyczne dla najmłodszych