Trzymaj formę!

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Program „Trzymaj Formę!” pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Realizowany był metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty służyły promocji aktywności fizycznej, uczyły prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Poprzedni artykułW Olsztynku, czas stanął w miejscu…
Następny artykułGodziny Wychowawcze ze Światem