Godziny Wychowawcze ze Światem

Klasa IV c w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wychowawczynią Agnieszką Prass zrealizowała program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem” w tematach związanych z edukacją globalną.

Zajęcia „Moje związki ze światem” pomagały zrozumieć uczniom współczesne problemy naszego globu i wyzwania, przed którymi stoimy jako ludzkość. Uczniowie rozmawiali na tematy globalne związane z głodem na świecie, pomocą humanitarną i dbaniem o wodę.

Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jaki nasz świat jest obecnie oraz co czynić, aby był bardziej sprawiedliwy w przyszłości.

Poprzedni artykułTrzymaj formę!
Następny artykułWypatrujemy wakacji