Listy uczniów klas pierwszych w nowym roku szkolnym 2021/22

Wczoraj, 8 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dyrektora szkoły, zastępców dyrektora i kierownika świetlicy z wychowawcami i rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych.

W roku szkolnym 2021/22 w “Jedynce” powstaną cztery klasy pierwsze:
– klasa I A – wychowawczyni Martyna Kalicka –> lista uczniów [.pdf]
– klasa I B – wychowawczyni Joanna Ruszniak –> lista uczniów [.pdf]
– klasa I C – wychowawczyni Dorota Julluk –> lista uczniów [.pdf]
– klasa I D – wychowawczyni Katarzyna Zombecka –> lista uczniów [.pdf]

Dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij opowiedziała rodzicom o funkcjonowaniu najmłodszych uczniów w szkole, podkreślając zasadę “Samodzielni – Odpowiedzialni”, co oznacza szybką adaptację nowych uczniów do nauki w szkole. Poprosiła, by w czasie wakacji rodzice zadbali o dobre przygotowanie dzieci do czekającej ich samodzielności (zdejmowanie i zakładanie ubioru wierzchniego, wiązanie butów, zachowanie higieny osobistej). Te dzieci, które mogą korzystać z komunikacji miejskiej powinny być przygotowane do samodzielnej podróży do szkoły. Na przejściu dla pieszych od strony ul. Królowej Jadwigi pracuje “pani Stopek”, pomagająca uczniom bezpiecznie przejść przez ulicę, a nowe wychowawczynie w pierwszych tygodniach będą czekały na dzieci w wejściu do szkoły. Wszyscy w szkole dbamy o pierwszaki, więc na pewno będą się u nas czuły zaopiekowane i bezpieczne.

Pani wicedyrektor, Beata Niksa – Żubertowska przedstawiła rodzicom kwalifikacje i umiejętności nauczycielek, które rozpoczną pracę z pierwszakami od września. Pani wicedyrektor Aurelia Waruszewska opowiedziała o przebiegu rekrutacji. Pani kierownik świetlicy, Ewa Motylińska oraz jej zastępca na najbliższy rok, Izabela Kowalewska – Wyrostkiewicz opowiedziały o opiece w świetlicy oraz o zasadach wykupu obiadów. Po spotkaniu ogólnym rodzice z wychowawczyniami przeszli na spotkanie organizacyjne do klas. Tam, oprócz bieżących informacji, omówiono skład wyprawki ucznia klasy pierwszej, o której zakup przed rokiem szkolnym poproszeni zostali rodzice. Spis wyprawki można znaleźć tutaj –> [.pdf]

Po spotkaniu panie dyrektorki porozmawiały z nowymi wychowawczyniami, które potwierdziły, że rodzice uzyskali odpowiedzi na wszystkie pytania o sprawy, które w tym momencie budziły ich wątpliwości. Wychowawczynie umówiły się z rodzicami i klasami na pierwsze spotkanie integracyjne jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem nowego roku szkolnego, we wtorek 31 sierpnia 2021r. Do zobaczenia!

/SP1/