Zofia i Natalia laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice klasy VIII B – Zofia Kwietko-Bębnowska oraz Natalia Grabska zostały laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”.  W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Dziewczęta przygotowały trzyminutowy film pt. „Decyzje”, w którym bohaterki – uczennice prowadzą grę i dokonują wyborów – dobrych i złych. Wygrywa dziewczyna, podejmująca decyzje zgodne z zasadami głoszonymi przez Stefana Wyszyńskiego, czyli uprzejma i zaangażowana w wolontariat. Jednak na końcu okazuje się, że każdy ma drugą szansę i może zmienić swoje postępowanie i żyć dla innych. 

Ciekawy pomysł znalazł uznanie  jurorów konkursu. Gratulujemy!

Uzyskanie tytułu laureata w konkursie SDiM oznacza, że obie uczennice “Jedynki” tym samym otrzymały nominację na posła XXVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Raz jeszcze szczerze gratulujemy!