Wycieczka do Grudziądza

Nauczeni doświadczeniem bohatera, który “po szerokim szukał świecie tego, co jest bardzo blisko” na swoją wycieczkę klasa VI B wyjechała po sąsiedzku do Grudziądza. Miasto to trochę znałem z okresu służby wojskowej, oglądałem je z poziomu Wisły siedząc w kajaku, wielokrotnie przejeżdżałem, jadąc na tereny rodzinne (trochę w górę rzeki, ale po lewej stronie), ale dopiero dzisiaj zrozumiałem, że jeden dzień to za mało, żeby nawet w ekspresowym tempie je poznać.

Po zabawach integracyjnych i sprawnościowych trochę pochodziliśmy po Starym Mieście, wdrapaliśmy się na Wieżę Klimek. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy fort Wielką Księżną Górę.

Zabrakło czasu na Cytadelę, termy solankowe, planetarium i ku rozpaczy części uczestników na McDonalda.

W związku z tym, że pozostał niedosyt będzie powód, żeby tu wrócić.

Wojciech Kopczyński