Dzień Dziecka i Szkolny Dzień Samorządności w „Jedynce”

Spotkaniem Prezydium Samorządu Uczniowskiego o godzinie 8.00 w gabinecie Dyrektor Szkoły, Aleksandry Skubij w obecności wicedyrektorów – Beaty Niksy – Żubertowskiej i Aurelii Waruszewskiej, opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Magdaleny Olszewskiej i Rosemary Wisniewski oraz uroczystym wręczeniem klucza szkoły przewodniczącej SU – Natalii Gapskiej rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka połączone z Dniem Samorządności Szkolnej.

Przy porannej herbatce uczennice: Natalia Gapska, Zosia Kwietko – Bębnowska, Sarah Wisniewski, Zuzanna Podlińska, Agata Józefowicz przekazały wnioski z pracy SU w roku szkolnym 2020/21 do pracy na następny rok. Z ogromnym zaangażowaniem mówiły o różnych sytuacjach z minionego roku spowodowanych zdalnym nauczaniem. Jednocześnie z dumą opowiadały o różnorodnych działaniach, które podejmował Samorząd Uczniowski „Jedynki” pomimo pandemii koronawirusa, m.in. zbiórce dla Domu Dziecka w Kisielicach, wsparciu akcji charytatywnych dla zwierząt z iławskiego schroniska, uczestniczeniu w pracach w budowaniu wojewódzkiej Strategii na Rzecz Młodego Pokolenia, o organizacji konkursu plastycznego na pomysłowe namalowanie numeru alarmowego dla dzieci.

Pani dyrektor Aleksandra Skubij przekazała symboliczny klucz do szkoły Przewodniczącej SU, Natalii Gapskiej oraz przekazała do dyspozycji nowego „dyrektora szkoły” swój gabinet. Nowa pani „dyrektor” zarządziła przeprowadzenie na drugiej, trzeciej i czwartej lekcji konkursów na najsprawniejsze literowanie w auli szkolnej, Na piątej lekcji Prezydium SU przeszło po klasach z cukierkami i z życzeniami z okazji Dnia Dziecka i Samorządności.

Około godz. 13.00 Przewodnicząca SU przekazała Dyrektorowi Szkoły na piśmie wypracowane wnioski na rok następny:
– Ustanowienie tradycji Szkolnego Dnia Samorządności;
– Ustalenie budżetu uczniowskiego na wzór budżetu obywatelskiego;
– Umożliwienie stałego dyżuru przedstawicieli SU w szkole;
– Pomoc w usprawnieniu systemu komunikacji Samorządu Uczniowskiego z Radą Rodziców.

Na zakończenie, po przeczytaniu protokołu z prac Prezydium SU, Sara przekazała symboliczny klucz szkoły pani dyrektor, kończąc tym samym oficjalne obchody Szkolnego Dnia Samorządności.

Międzynarodowy Dzień Dziecka – ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.

Dziś w całej szkole panował radosny harmider: uczniowie z wychowawcami i nauczycielami uczącymi ich różnych przedmiotów wychodzili na spacery, podczas których często zajadali się pysznymi lodami, uczniowie klas pierwszych częstowali przygotowaną przez siebie watą cukrową, pomiędzy lekcjami organizowane były krótkie wycieczki, gry i zabawy.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym uczniom wiele radości, spełnienia marzeń, miłych rodzinnych spotkań, wspaniałych przyjaźni, cudownych przygód oraz by wszystko, co dla Was ważne, się spełniło!

/SP1/

Poprzedni artykułDzień Dziecka w świetlicy
Następny artykułPierwszy czerwca dzień radosny