Rekrutacja do klas pierwszych 2021/22

W dniu dzisiejszym, 11 maja przed godziną 15.00 wicedyrektor szkoły Aurelia Waruszewska, przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wywiesiła w przedsionku szkoły listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej na nowy rok szkolny 2021/22.

We wrześniu planowane jest otwarcie czterech klas pierwszych maksymalnie po 24 uczniów w każdym oddziale. Co prawda liczba uczniów w klasie może wynosić 25, ale ze względu na planowane odbiory nowych mieszkań na osiedlu Piastowskim konieczne jest zatrzymanie kilku wolnych miejsc dla uczniów wprowadzających się do rejonu „Jedynki” w przyszłości. Oznacza to, że do „Jedynki” zostało przyjętych 96 uczniów (przy czym jeszcze 8 uczniów zameldowanych w rejonie nie dostarczyło dokumentacji). Niestety, tak bywa co roku, że niektórzy uczniowie zameldowani w rejonie szkoły (a właściwie ich rodzice) dostarczają dokumenty nawet pod koniec sierpnia.

Szczegółowe zasady rekrutacji opisane są na stronie szkoły w zakładce DLA KANDYDATA.

/SP1/

Poprzedni artykułWiosenny konkurs rowerowy – Poznaj Iławę
Następny artykułPodsumowanie akcji zbiórki kasztanów dla zwierząt leśnych