Święta majowe w świetlicy

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych dniach miesiąca obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii.

1 maja Święto Pracy. Świętujemy prawo do pracy i odpoczynku. Kiedyś ludzie pracujący fizycznie musieli ciężko pracować. Dzięki strajkom, warunki pracy stopniowo polepszyły się.

2 maja Dzień Flagi. Polska flaga jest naszym symbolem narodowy. Ma biało-czerwone barwy, które pochodzą od godła. Biały oznacza czystość, niewinność i dobro. Czerwony: ogień, waleczność, odwaga.

3 maja Święto Konstytucji 3 Maja. Święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

Podczas zajęć zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie zrobili symbole narodowe różnymi technikami.

Poprzedni artykułŚwiętujemy polski maj
Następny artykułPomysły uczniów na majówkę