Europejski Dzień Śniadania

24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania, którego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zjedzenie zdrowego porannego posiłku. Jak przypominają specjaliści, po wielu godzinach snu organizm potrzebuje zastrzyku energii w postaci porannego posiłku. To, ile energii i składników odżywczych mu dostarczymy, decyduje o wydolności psychofizycznej w pierwszej części dnia. Wiedzą o tym również nasi uczniowie z klas 1-3.

Śniadanie uważane jest za najważniejszy posiłek dnia. To, co jemy rano, ma nas pobudzić do działania i dodać nam energii na wiele godzin. Dobrze skomponowane śniadanie, to także podstawa zdrowej diety. Nie zapominajmy jednak, że poranny posiłek ma także wpływ na samopoczucie i nastrój do zdalnej nauki.

Śniadanie powinno być właściwie zbilansowane. „Przede wszystkim powinno być urozmaicone, a więc zawierać produkty ze wszystkich grup żywności zawartych w piramidzie zdrowego żywienia, w ilościach dostosowanych do indywidualnych potrzeb . Dlatego do śniadania powinno się włączać m.in. produkty zbożowe, produkty mleczne, wędliny, ryby, jaja, warzywa i owoce. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły bardzo zaangażowali się w samodzielne przygotowanie swojego śniadania. Postanowili uwiecznić swoje kolorowe i zdrowe śniadanie zdjęciem oraz ciekawym hasłem.

Wyniki Konkursu- Jem zdrowe i kolorowe śniadania:

I miejsce- Jan Pasik – klasa 3d
II miejsce – Kaja Kwiatkowska – klasa 1a
III miejsce- Laura Szczepańska – klasa 3a
wyróżnienie- Wojciech Stankiewicz- klasa 1d
wyróżnienie- Maciej Klymenko- klasa 2d

Poprzedni artykułEgzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie
Następny artykułUprawy roślin i hodowle zwierząt w pobliżu Iławy