Lekcje z klimatem

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli  w warsztatach ekologicznych „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę”. Na spotkanie zaprosił nas Samorząd Uczniowski II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, w ramach współpracy pomiędzy Samorządami Uczniowskimi z naszego regionu z Ogólnopolską Federacją Młodych.

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli  w webinarium dla młodzieży pod tytułem „Przywróć naszą Ziemię!”. To było drugie z serii spotkań Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłady i warsztaty  on-line przybliżają zagadnienia ochrony klimatu.

Wszystkie działania w tym tygodniu były naszym wspólnym wkładem w działania na rzecz naszej Ziemi!

Poprzedni artykułProjekt ZUS
Następny artykułŚwiatowy Dzień Ziemi