Sprzątanie Ziemi

Tegoroczne Sprzątanie Świata z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi (22 kwietnia) znacznie różniło się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19. Mimo zaistniałej sytuacji uczniowie iławskiej „Jedynki” nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o niego dbać. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego oraz inni chętni włączyli się do akcji.

Wyposażeni w maseczki, worki, rękawiczki i uśmiechy zbieraliśmy wszystko to, co znalazło się na naszej drodze. Wszyscy zabraliśmy się do pracy i usunęliśmy śmieci zalegające w okolicy Małego Jezioraka oraz lasu za stadionem.

Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste, a dodatkowo uczniowie mogli się spotkać i porozmawiać ze sobą po wielu tygodniach zdalnego nauczania.

/Wioletta Karwat, Magdalena Olszewska/

Poprzedni artykułAkcja Żonkile – łączy nas pamięć!
Następny artykułTabata na lekcjach wychowania fizycznego