Tradycje i zwyczaje wielkanocne w świetlicy „Jedynki”

Wielkanoc, czyli Pascha lub Zmartwychwstanie Pańskie to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Kojarzy się także z początkiem wiosny, ponieważ obchodzone jest zazwyczaj w końcu marca lub na początku kwietnia, kiedy przyroda budzi się do życia. Jest to również okres z wieloma tradycjami, które sięgają stuleci i które kultywowane są na polskich ziemiach od pokoleń.

W świetlicy szkolnej iławskiej „Jedynki” przez kilka zajęć dzieci dużo rozmawiały o tradycjach i zwyczajach, które dodają temu świętu nadzwyczajnego uroku. Z wielką chęcią i ciekawością robiły różne ozdoby świąteczne m.in. zajączki z drewna i papieru, kurczaki z balonów i papieru, wysiały zboże i rzeżuchę, przygotowując dekorację stołu i świąteczne stroiki. Dzieci ze świetlicy szkolnej bardzo dziękują panu Władysławowi – tacie pani Joanny Ruszniak za ogromną pomoc i przycięcie plastrów drewna na zające! 🙂

Obejrzyj krótki film z wielkanocnych przygotowań – kliknij tutaj

Dzieci podzieliły się wykonanymi ozdobami i udekorowały sekretariat szkoły oraz gabinet pani dyrektor. Wszystkie ozdoby bardzo się podobały paniom dyrektorkom i wszystkim pracownikom szkoły.

/JR/

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Czytania Tolkiena