Bezpieczeństwo w Internecie

W roku szkolnym 2020/ 2021 klasy I b i I c wzięły udział w Projekcie Edukacyjnym  „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”.  Uczniowie zrealizowali cztery lekcje dotyczące bezpieczeństwa:

  • Bezpieczeństwo w domu,
  • Bezpieczeństwo w szkole i na wycieczce,
  • Bezpieczeństwo na drodze,
  • Bezpieczeństwo w Internecie

Zwłaszcza ostatnia lekcja była bogatym źródłem informacji i inspiracji. Wpoiła dzieciom zasady właściwego korzystania z Internetu.  Uczniowie poznali nie tylko ważne pojęcia związane z Internetem , ale również dowiedzieli się co umożliwia Internet i w jaki sposób należy zachowywać szczególne bezpieczeństwo korzystając z Internetu. Uczniowie nauczyli się także rozróżniać i przyporządkowywać sytuacje, w których ma się dostęp do Internetu, bądź nie.Obszar załączników

Poprzedni artykuł„Bezpieczni w sieci – działajmy razem!”
Następny artykułMorsowanie- od teorii do praktyki