KOSTKOWY PRZYJACIEL

Uczniowie klasy II b postanowili zabrać się za zgłębianie tajemnic ludzkiego ciała. Wybrali jeden z najbardziej fascynujących układów: szkielet, który jest dla nas niedostrzegalny, ale wiadomo, że istnieje. Dzieci zapoznały nas z budową układu kostnego człowieka poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego oraz przeprowadzeniu burzy mózgu w klasie. Najpierw sprawdziły dokładnie, jakie części wchodzą w skład szkieletu, co okazało się dość skomplikowane, po czym zabrały się za wykonanie swojego minimalistycznego szkieletu z makaronu. Przekonały się, że połączenie wszystkich kości wcale nie jest takie proste, jak się wydaje, niemniej jednak świetnie sobie poradziły. dzięki swojej pracy nauczyły się, w jaki sposób połączone są ze sobą ludzkie kości. Ta zabawa pomogła im w lepszym zrozumieniu bardzo złożonej anatomii człowieka, ponieważ dzieci najlepiej uczą się przez działanie. Im więcej zmysłów zaangażowanych jest do przyswajania wiedzy, tym lepiej. Warto wzbudzać w młodych ludziach zainteresowanie różnymi dziedzinami nauki już jak najwcześniej, nigdy bowiem nie wiadomo, jakie pasje kryją się w człowieku i jakie zainteresowania ujawnią się podczas zabawy.

Poprzedni artykułZdalne nauczanie od 1 marca
Następny artykułStylizacje na wiek XVIII