MĄDRE DZIECI NIE JEDZĄ ŚMIECI!

Pod tym hasłem odbył się cykl zajęć w klasie IIE na temat zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się ze schematem piramidy żywienia – samodzielnie tworzyły swoje piramidy, dowiedziały się o szkodliwym wpływie cukru na nasze zdrowie. Bardzo ważnym zadaniem w czasie zajęć było uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem naszego zdrowia. Dzieci dowiedziały się, że same są odpowiedzialne za swoje zdrowie oraz w jaki sposób dokonywać zmiany nawyków żywieniowych.  Na  sam koniec, uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne śniadanie: kolorowe kanapki, sałatkę owocową oraz koktajl warzywno-owocowy.

Poprzedni artykułŚwięto Szkoły w „Koperniku” w okresie pandemii covid-19
Następny artykułOsiągnięcia uczniów Kopernika w I semestrze roku szkolnego 2020/2021