Walentynkowy dzień w świetlicy.

Dzień upłynął w atmosferze pełnej ciepła i miłości. Dzieci doskonale bawiły się, wykonując kolorowe serduszka i fotobudkę. Fotobudka przygotowana osobiście przyniosła świetliczaninom wiele satysfakcji. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali kartki walentynkowe  z serduszkiem – symbolem miłości, na których pisali  miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźnie.


14 lutego obchodzić będziemy Dzień Świętego Walentego, czyli popularne walentynki. Jest to święto miłości i przyjaźni. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie kartek walentynkowych zawierających zapewnienia o wzajemnej sympatii,  często pisane wierszem. Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi lub wrzucamy do skrzynki. Najmilsze kartki walentynkowe to te zrobione własnoręcznie, ozdobione ślicznym rysunkiem z serduszkiem  albo wierszykiem.

Z okazji Walentynek dzieci uczęszczające do naszej świetlicy zostały zapoznane z kilkoma faktami z życia św. Walentego. W czasie zajęć psychoedukacyjnych uczniowie uczestniczyli  w rozmowach  mających na celu uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni oraz kształtowanie umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwego przyjaciela, jak również sposobów okazywania  uczuć. 

/SP1/

Poprzedni artykułNiedługo walentynki
Następny artykułEksperymenty w świetlicy szkolnej iławskiego „Kopernika”