Pudełko zwane wyobraźnią

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa IVb otrzymała zadanie od nauczyciela języka polskiego przygotowania lektury „Akademia Pana Kleksa” w pudełku. Praca przebiegała dwuetapowo. Na początku uczniowie zgromadzili przedmioty kojarzące się z treścią omawianej książki. Następnie umieścili je w pudełku, na stałe lub luźno. Potem pisali krótkie streszczenie lektury oraz list do wybranego bohatera. Drugim etapem twórczej pracy była prezentacja. Każdy czwartoklasista nagrał filmik, w którym opowiedział, co się znajduje w jego pudełku oraz z jakim wydarzeniem z lektury dany przedmiot się łączy. Nagrania zostały ocenione przez nauczyciela. Wszystkie były rewelacyjne – przygotowane z ogromną dbałością zarówno o poprawność językową, jak i estetykę. Gratulacje! Oto fotorelacja 🙂 

Elżbieta Kozłowska

Poprzedni artykułEmocje- znam, nazywam, rozpoznaję.
Następny artykułDzień Bezpiecznego Internetu