Najmłodsi uczniowie Jedynki znają odpowiedź na pytanie „Dlaczego warto grać z Jurkiem Owsiakiem?”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 31 stycznia 2021 roku, zagra dla nas już 29 raz. Społeczność szkolna SP1, jak co roku, aktywnie przyłączyła się do tej akcji charytatywnej.

Oprócz zbiórki pieniędzy, głośnym echem odbiła się akcja promowania idei wolontariatu wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ogłoszone zostały dwa konkursy, plastyczny i literacki, o tej samej tematyce. Uczniowie w swojej twórczości starali się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto grać z Jurkiem Owsiakiem?”.

Konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Powołane komisje oceniły łącznie 62 prace. Wszyscy uczestnicy zasługują na gratulacje i  wyrazy uznania. Dzieci udowodniły, że mają wielkie serduszka i dostrzegają potrzebę pomagania słabszym i potrzebującym.

Laureatami  konkursie plastycznym zostali:

– 1 m-ce Filip z klasy II d,

– 2 m-ce Rozalia z klasy II d,

– 3 m-ce Martyna z klasy III a,

– wyróżnienie  – Jagoda z klasy III b

W konkursie literackim komisja postanowiła wyróżnić :

-1 m-ce ex aequo:

Agnieszka z klasy III c,

Maksym z klasy I b,

Hanna z klasy II c

– 2 m-ce Maja z klasy II c.

Jeszcze raz gratulujmy!

W linku  wybrane prace konkursowe:

Niech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „GRA DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!”

Poprzedni artykułGramy z Jurkiem
Następny artykułBal karnawałowy w Jedynce