Osobno, a jednak razem

11 listopada 1918r. skończyła się przeszło stuletnia niewola naszej Ojczyzny. Dzień ten był dniem ostatecznego wyzwolenia Polski. Odtąd Polska zaczęła żyć własnym, samodzielnym życiem. To święto naszego zmartwychwstania, święto odrodzenia naszego państwa. Od tego dnia datuje się historia Niepodległego Państwa Polskiego.

Każdego roku w naszej szkole bardzo uroczyście celebrujemy obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Rok 2020 okazał się dla nas rokiem niezwykłym. W obliczu ograniczeń w funkcjonowaniu szkoły powołana została „Telewizja Kopernik”. 

Pierwszy film, zatytułowany „Osobno, a jednak razem”, zgromadził przed monitorami całą szkolną społeczność. 10.11.2020 r. o godz. 11:11 rozpoczęliśmy pierwszą w historii „Jedynki” zdalną akademię. 

Wiersze, piosenki, pantomima, taniec patriotyczny, sonda uliczna, wywiady z najmłodszymi uczniami naszej szkoły złożyły się na scenariusz dzisiejszego święta. Charyzmatyczne prezenterki  – uczennice klasy VIII b, poprowadziły uczniów poprzez historię zaborów, powstania, aż do zwycięstwa 11.11.1918r. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie zdali egzamin z patriotyzmu celująco.

Film możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/U3tlTZj7jKE

Poprzedni artykułLekcja muzealna online z Łazienek Królewskich w Warszawie
Następny artykułNetykieta, czyli savoir-vivre podczas zdalnej edukacji