Podsumowanie zbiórki dla zwierząt „Szlachetna Łapka”

W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie zorganizowali akcję na rzecz pomocy dla zwierząt ze Schroniska w Iławie pod nazwą „Szlachetna Łapka”. Uczniowie wszystkich klas oraz wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zbierali karmę dla podopiecznych iławskiego schroniska. Od dwóch lat w iławskiej „Jedynce” popularyzowana jest również akcja charytatywna „Puszka zamiast kwiatuszka”.  Uczniowie chętnie podchwycili pomysł i z okazji Dnia Edukacji Narodowej kosz przy sekretariacie zapełniał się kilka razy w szybkim tempie. Razem nazbierało się niemało prezentów dla naszych „braci mniejszych”. Dzięki takim działaniom uczniowie uwrażliwiają się na krzywdę porzuconych i skrzywdzonych zwierząt.

Serdecznie Wszystkim dziękuję!

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułJesienne kolory
Następny artykułWystawa prac uczniów „Mój różaniec”