Lekcja ornitologiczna wprost z Łazienek Królewskich

W czwartek (5.11) uczniowie klasy 2a uczestniczyli w nietypowej lekcji- edukacji o ptakach, a dokładniej o ptakach królewskich. W ogrodach Łazienek Królewskich żyje wiele gatunków ptaków. Pani Lidia Butowska z Muzeum Łazienki Królewskie przedstawiła uczniom ich niezwykłą różnorodność oraz podstawowe informacje. Uczniowie dowiedzieli się, do czego służą ptakom pióra, jakie mają dzioby i które z nich są najlepszymi lotnikami. Nauczyli się rozróżniać gatunki po ubarwieniu i śpiewie. W ramach edukacji plastycznej uczniowie stworzyli wspaniałe pawie pióra jako podsumowanie lekcji. Dziękujemy Pani edukator za nowe, niezwykłe doświadczenie. Zachęcamy pozostałych do działu w e-lekcji https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/programy-dla-przedszkoli-i-szkol