Kodeks pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie

1. Pilnuj spotkań z nauczycielem. Zapisuj – skorzystaj z kalendarza dnia/tygodnia. Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczysz.

2. Sprawdź, czy komputer lub tablet (kamerka i głośnik) działają.

3. Jeśli pracujesz samodzielnie, zaplanuj, kiedy rozpoczniesz naukę, kiedy zrobisz przerwę, kiedy skończysz.

4. Jeśli inni domownicy są w mieszkaniu, poinformuj członków rodziny, że rozpoczynasz naukę online i oczekujesz, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

5. Podczas lekcji włącz kamerę, a mikrofon włączaj, kiedy poprosi Cię o to nauczyciel.

6. Wyobraź sobie, że zapraszasz szkołę do swojego pokoju, przygotuj miejsce pracy, zadbaj o przydatne materiały oraz swój wygląd.  Przygotuj się – zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz telefon i telewizor. Niech nic Cię nie rozprasza podczas lekcji.

7. Aktywnie korzystaj z przerw między lekcjami  – gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu i komputera w trakcie przerwy – to angażuje i ciężko będzie wrócić do nauki.

5. Nie odkładaj zadań na później, pracuj systematycznie.

6. Zaangażuj się – każdy uczeń ma obowiązek wykonywania poleceń nauczyciela, po to by praca zdalna przyniosła efekty.

7. Pamiętaj, że Twoje zaangażowanie świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności – od Twojego podejścia i dyscypliny zależy, jak poradzisz sobie z zadaniami.

8. Zdrowo się odżywiaj – pij dużo wody (mózg to lubi), jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.

10. Pamiętaj o bezpieczeństwie  w sieci i higienie pracy.

11. Jeśli masz problem, poproś o pomoc swojego nauczyciela za pośrednictwem aplikacji, którą Ci wskazał.

12. Współpracuj z innymi – ciągle przecież możecie działać razem.

* Kodeks pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie został opracowany w listopadzie 2020r. przez Samorząd Uczniowski (opiekunki: Magdalena Olszewska i Rosemary Wisniewski) oraz Zespół Prawa Wewnątrzszkolnego (koordynator Wioletta Karwat).

Poprzedni artykułLalek moc
Następny artykułLekcja ornitologiczna wprost z Łazienek Królewskich