Dentobus w Jedynce od wtorku do piątku

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

Pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem.  Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Gmina Miejska Iława podpisała porozumienie w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej dla uczniów w Dentobusie ze spółką z o.o. Ekodent z Warszawy. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomaga dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Program ten jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci. Nowocześnie wyposażony samochód i wykonujący usługę lekarz dentysta służą Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W naszej szkole udział w tym projekcie zadeklarowało już na początku roku szkolnego ponad 150 rodziców, którzy w formie pisemnej wyrazili zgodę na wykonanie przeglądów dentystycznych oraz w miarę możliwości zabiegów profilaktycznych u swoich dzieci, najczęściej uczniów klas I-III, ale korzystają też uczniowie klas IV-VIII. Wyniki badań każdy rodzic otrzyma w postaci pisemnej. W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa sanitarnego. Dentobus parkuje przy naszej szkole do piątku, 6 listopada.

/SP1, https://www.cortenmedic.pl/dentobus/

Poprzedni artykuł„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Następny artykułOd 9 do 29 listopada 20 r. nauka zdalna klasy I – VIII