#CodeWeek2020 w „Jedynce”

W dn. 20 – 23 października obchodziliśmy #CodeWeek2020 – Europejski Tydzień Kodowania. 

Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! To oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie, kodowanie, szyfrowanie. 
I to nie tylko za pomocą nowoczesnych technologii.

W tym roku, ze względu na pandemię, aktywności odbywały się w salach lekcyjnych podczas lekcji matematyki, techniki, fizyki i języka polskiego. W tym roku uczniowie kl. Ia zmierzyli się z zakodowanymi wyrazami, uczniowie IVc na lekcji języka polskiego szukali zakodowanych przymiotników, IVc i VIc musiała odkodować rysunki wykonując działania matematyczne. Uczniowie klas: IVb, VIIb, VIIc, VIIIa, VIIIb wcielili się w rolę kryptografów. Ich zadaniem było odszyfrowanie i zaszyfrowanie haseł z wykorzystaniem szyfrów m.in. Cezara, Pitagorasa czy komórkowego.

Aktywności związane z kodowaniem i szyfrowaniem przysporzyły uczniom wiele radości, a przy okazji kształciły kompetencje matematyczne, budowanie strategii rozwiązywania problemów oraz kreatywność.

Akcję koordynowała pani Elżbieta Kowalska, a wspomogły ją pani Beata Niksa, Teresa Bagniuk.

„Jedynka” znalazła się na mapie wydarzeń #CodeWeek2020 i uhonorowana została okolicznościowym certyfikatem.

Elżbieta Kowalska

Poprzedni artykułSzkoła Pamięta – „Jedynka” w ogólnopolskiej akcji
Następny artykułPozytywna uwaga, czyli zacznij od pochwały!