Przygody wody

w dniu wczorajszym uczniowie klasy 3 c poszerzali swoją wiedzę o wodzie. Dowiedzieli się ile jest jej na świecie, a co najważniejsze ile jest wody słodkiej, która potrzebna nam jest do życia.

Zgłębiając temat o wodzie nie zabrakło informacji na temat sposobów jej oszczędzania. Uczniowie mogli dowiedzieć się ile wody zużywamy w codziennych czynnościach jak np. mycie zębów i jak w prosty i szybki sposób możemy ją zaoszczędzić.

Ponadto dowiedzieli się czym jest ślad wodny i ile potrzeba wody do produkcji jedzenia.

Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w lekcji, a co najważniejsze poszerzyli swoją wiedzę i stali się Świadomym Małym-Wielkim Konsumentem, co udowodnili przy rozwiązywaniu quizu, który rozwiązali prawie bezbłędnie.

Temat dzisiejszej lekcji związany był z uczestnictwem naszej szkoły w programie „PrzyGOTUJMY lepszy świat”.

Poprzedni artykułJesień zamknięta w słoikach
Następny artykułSzkoła Pamięta – „Jedynka” w ogólnopolskiej akcji