Żeglarskie sukcesy uczniów naszej szkoły

Do naszej szkoły uczęszczają pasjonaci różnych dyscyplin sportowych. Muszą oni pogodzić obowiązki szkolne z licznymi treningami, obozami oraz wyjazdami na zawody. 

W czerwcu mury naszej szkoły opuściła Iga Wielczyk (15-latka), która już we wrześniu tego roku wywalczyła Wicemistrzostwo Polski na dwuosobowej łódce w klasie 420.

Nieco młodszy brat Igi – Oskar Wielczyk uczeń klasy VII C  na Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO w Dziwnowie zajął VIII miejsce w gronie 300 żeglarzy z całej Europy. Swoimi udanymi startami wywalczył sobie miejsce w Kadrze Narodowej Żeglarzy w klasie OPTYMIST.

     Najmłodszy z „wielkich”  żeglarzy Natan Dziedziak z klasy IV C również odnosi znaczące sukcesy.  W regatach NAUTICUS CUP 2020, które  jednocześnie były Mistrzostwami Województwa Warmińsko-Mazurskiego Natan zajął  III miejsce, a w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w klasie Optymist zajął VIII miejsce w klasyfikacji generalnej i I miejsce wśród 10-latków.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów.

A.W.

Poprzedni artykułDzień Krajobrazu i nauka współpracy
Następny artykułPodaj dobro dalej pod hasłem „Dzieci – dzieciom”