Dzień Krajobrazu i nauka współpracy

20 października to Dzień Krajobrazu. W tym roku tematem jest „Drzewo w krajobrazie”, a działania prowadzone są pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). 

Z tej okazji klasa IVc w ramach lekcji wychowawczej i projektu „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?” pracowała nad zagadnieniem projektowym „Jak skutecznie działać w zespole?”. Każda grupowa miała za zadanie przygotować „Drzewo – żywą rzeźbę” a następnie wspólnie ustalić rolę drzew w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Dzieci wydyskutowały, że drzewa nie tylko produkują tlen, chronią przed wiatrem i słońcem oraz są ozdobą  przestrzeń wokół nas. Na podsumowanie zajęć uczniowie wspólnie ustalili, co było potrzebne do osiągnięcia sukcesu ich zespołu. Uczniowie zrozumieli, że ważne jest właściwe przygotowanie, zaangażowanie, działanie i współpraca. 

Poprzedni artykułPasowanie klas pierwszych
Następny artykułŻeglarskie sukcesy uczniów naszej szkoły