Dzień Edukacji w „Koperniku” – akcja „Puszka zamiast kwiatuszka”

Od dwóch lat w iławskiej „Jedynce” popularyzowana jest akcja charytatywna „Puszka zamiast kwiatuszka”. Nauczyciele i dyrekcja szkoły zachęcają uczniów, by w sytuacjach, kiedy planują wręczyć pedagogom kwiaty, ograniczyli się do symbolicznej róży lub laurki, a pieniądze przeznaczyli na zakup karmy dla zwierząt. Okazją do upowszechnienia tej akcji jest jesienne święto edukacji.
Uczniowie chętnie podchwycili pomysł i dziś, z okazji Dnia Edukacji Narodowej kosz przy sekretariacie zapełniał się kilka razy w szybkim tempie. A że od kilku dni Szkolne Koło Wolontariatu pod okiem nauczycielki biologii, Wioletty Karwat zbiera potrzebne rzeczy do schroniska dla zwierząt w ramach akcji „Szlachetna łapka”, to razem nazbierało się niemało prezentów dla naszych „braci mniejszych”. Akcja trwa do końca października. Chętnych uczniów prosimy o uzupełnianie kosza darami serca.

/SP1/

Poprzedni artykułLekcja i przygoda w terenie VI b
Następny artykułAkcja „Dokarmiamy zwierzęta leśne”