Wyjazd edukacyjny do Torunia

Nowy rok szkolny 2020/2021 członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego Traper prowadzonego przez Małgorzatę Kłodawską, nauczycielkę geografii, rozpoczęli wyjazdem edukacyjnym do Torunia, który odbył się 09.10.2020 r. W podróż grupa wraz z opiekunami wybrała się pociągiem, co stanowiło również atrakcję tej wycieczki.
Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z legendami i zabytkami Torunia, poznanie świata tego, który znamy, ale wyłączając zmysł wzroku oraz poznanie zasad bezpieczeństwa w czasie przejazdów kolejowych czy ruchu pieszego.
Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od pobytu w Domu Legend Toruńskich, gdzie zostały nam opowiedziane cztery legendy związane z tym miastem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w krótkich scenkach prezentujących opowiadania o Toruniu. Drugim ważnym punktem naszej wycieczki był udział w zwiedzaniu Niewidzialnego Domu. Uczniowie w całkowitej ciemności w obecności przewodnika doświadczali poprzez dotyk
świat ludzi niewidomych.
Po zaplanowanych atrakcjach był czas na zakup pamiątek jak również spacer po mieście z zapoznaniem zabytków Torunia oraz przejście nad Wisłę.
Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu było jedzenie najlepszych lodów w mieście.

Poprzedni artykułPromocja zdrowia w „Koperniku”
Następny artykułDbam o bezpieczeństwo swoje i innych – konkurs plastyczny