Warzywa, owoce i napoje mleczne w roku szkolnym 2020/21

„Jedynka” od kilku lat uczestniczy w „Programie dla szkół”, który ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej.

Szkoła korzysta z usług zatwierdzonego dostawcy poprzez zawarcie umowy na dostawy owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych. Dwa razy w tygodniu: we wtorek i czwartek dostawca zobowiązany jest do dostarczania do szkoły gotowych do spożycia porcji owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych, a następnie rozliczania się z KOWR. Umowa na I semestr roku szkolnego 2020/21 została podpisana na okres 12 tygodni, czyli od 28 września do 18 grudnia br. Dostawca zobowiązuje się do przywiezienia do szkoły łącznie:
– 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
– 42 porcje mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

W ramach „Programu dla szkół” szkoła przeprowadzi przynajmniej dwa działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. W  ubiegłym roku były to m.in.:
– udział w Pikniku Inspiracji – promocja i degustacja lokalnych produktów (I-VIII);
– spotkanie z pszczelarzem (kl.III);
– zorganizowanie cyklu zajęć „Zielona klasa – mali ogrodnicy czekają na wiosnę” (kl.I) oraz „Uprawy w donicach na parapetach szkolnych (I-III);
– „Śniadanie daje moc” – spożywanie śniadania przez uczniów kl.I-III;
– informacje dotyczące zdrowego odżywiania się umieszczane na wirtualnej gazetce szkolnej (I-VIII);
– Przygotowanie i przesłanie rodzicom i uczniom prezentacji „Podstawowe zasady odżywiania – jak dbać o swoje zdrowie”;
– organizacja warsztatów kulinarnych;
– pogadanki z dietetyczką na temat zdrowego jedzenia połączone z degustacją potraw i soków.

Na rok 2020/21 nauczyciele wychowawcy oraz młodzież przygotowali kolejne ciekawe projekty, których celem będzie promocja zdrowego jedzenia.

Na zdjęciach: klasa IV C odbiera od wychowawczyni Agnieszki Prass porcję warzyw, owoców i napojów mlecznych.

Program dla szkół – Informacja dla rodziców ——> pobierz [.pdf]

/SP1/

Poprzedni artykułWspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo
Następny artykułPromocja zdrowia w „Koperniku”