Kopernik kocha sztukę

Uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające umiejętności plastyczno-rysunkowe pod kierunkiem pani Agnieszki Prass 7 października pomagali Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie w organizacji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”. Nasi uczniowie najpierw przygotowali szablony, a następnie na chodniku malowali farbą w sprayu tajemnicze symbole, więc przez chwilę poczuli się jak artyści street artu. Te znaki to zagadka dla wszystkich mieszkańców Iławy. Należy odgadnąć hasło, korzystając z podpowiedzi namalowanych na chodniku.

Zasady gry:

1. Na chodniku przy ulicy Niepodległości pojawiają się tajemnicze napisy oraz ilustracje.
2. Każdy kolor dotyczy jednego z członów hasła.
3. Hasło składa się z 4 elementów: 2 rzeczowników, 1 przymiotnika i 1 wyrażenia określającego relację przestrzenną.
4. Podpowiedzi na chodnikach mają działać na zasadzie „luźnych skojarzeń” – nie bierzemy niczego dosłownie.
5. Odgadnięte hasło dostarczamy mailowo na adres powiat@biblioteka.ilawa.pl lub osobiście do biblioteki.
Miłego zgadywania!
Poprzedni artykułPrzyjemne i pożyteczne zajęcia techniczne
Następny artykułTrwa szkolna akcja charytatywna „Pomagamy Asi”