Lapbooki klasy IIIA

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbbook pozwala również na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Podczas tworzenia lapbooków uczniowie uczą się mimochodem takich umiejętności jak: czytanie, pisanie, ortografia, układanie zdań, czytanie ze zrozumieniem, planowanie, zarządzanie projektem, projektowanie graficzne, selekcja informacji i wiele innych. Klasa III A na zajęciach wykonała Lapbooki na temat lektury „Asiunia” J. Papuzińskiej. Uczniowie polubili taką formę utrwalania wiadomości na określony temat.

Poprzedni artykułDzień Chłopaka i zajęcia w terenie klasy VIb
Następny artykułSport to zdrowie